Ny generalsekretær i PEF

Espen Lahnstein er ansatt som ny generalsekretær i Psoriasis- og eksemforbundet og PEF-ung. Han er på plass etter påske.

Espen Lahnstein har lang erfaring fra organisasjonslivet, frivilligheten og det politiske liv.

Han kommer fra stilingen som ansvarlig myndighetskontakt i Barnekreftforening, og han har erfaring fra Norges Blindeforbund, Hørselsforbundet og Unge funksjonshemmede. I dag er Espen leder i Epilepsiforbundet og kommunepolitiker i Lier.

– Jeg har viet hele mitt voksne liv til frivillig arbeid og til å styrke organisasjoner som arbeider for mennesker med kroniske sykdommer og ulike funksjonsutfordringer. Dette engasjementet springer ut av en dyp overbevisning om at mennesker som møter ekstra belastninger i hverdagen, skal få best mulige forutsetninger for å leve gode, trygge og meningsfulle liv. For meg handler dette arbeidet om mer enn struktur og strategi – det handler om livskvalitet, verdighet og fellesskap, sier han.

Den nye generalsekretæren i PEF har også erfaring som pårørende.

– Å leve med psoriasis i nær familierelasjon har gitt meg et personlig og nært forhold til diagnosen. Jeg har sett hvordan sykdommen kan påvirke selvfølelse, sosial deltakelse og hverdagsliv, men også hvor avgjørende kunnskap, støtte og en sterk interesseorganisasjon kan være.

– Denne kombinasjonen av personlig erfaring og lang organisatorisk og interessepolitisk bakgrunn gir meg en sterk og oppriktig motivasjon for å lede Psoriasis- og eksemforbundet videre – med tydelig retning, stort engasjement og et brennende ønske om å gjøre en reell forskjell for medlemmene, understreker den nye generalsekretæren.

Espen Lahnstein - ny generalsekretær i PEF og PEF-ung.

Den nye generalsekretæren på besøk på kontoret.

– Vi gleder oss

Forbundsleder Hilde Mellum i Psoriasis- og eksemforbundet gleder seg til å samarbeide med Espen og ser frem til spennende tider.

Nå er det klart vi har fått på plass ny generalsekretær. Vi er veldig takknemlig for at Espen valgte å takke ja til stillingen som vår generalsekretær. Han har en allsidig erfaring fra frivilligheten, pasientorganisasjoner og politikken som han tar med seg inn i jobben hos oss. Vi gleder oss til å samarbeide med Espen! Dette har vi stor tro på! Det blir spennende tider fremover, der vi fortsetter det gode arbeidet som allerede har startet. Velkommen til oss Espen, sier hun.