Hvordan se film på Hudportalen.no

Film er et mye brukt medium av Psoriasis- og eksemforbundet. På min side får du tilgang til korte og lengre foredrag og temakvelder. Det er ikke alltid alt oppleves like relevant for deg, og noen kan synes at det filmene går for fort eller for sakte. Vi har derfor laget en liten instruks på hvordan du kan se film etter dine ønsker på hudportalen.no. Først kommer en skriftlig forklaring. Under finner du ett opptakt av hvordan man praktisk gjør tilpasningene.

Dette er en oppskrift og video tatt opp gjennom bruk av datamaskin. Dersom dere ønsker å se film med nettbrett er det litt annerledes.

Start og stopp

Noen ganger trenger man å pause en film. Dette kan gjøres på flere måter. Enten ved å trykke på pause/start/stopp- ikonet eller ved å trykke enter (den lange nederst) på tastaturet.

Går det for fort?

Noen gange går filmer litt fort. Dette gjelder spesielt om det er mye informasjon som man vil notere eller huske. Alle filmene våre spilles av gjennom YouTube og vil kunne tilpasses deres behov for tempo. Ved å klikke på tannhjulet kan du selv bestemme hvor raskt filmen skal spilles av (speed). Du kan velge å sette tempo opp eller ned.

Er det for smått?

Ved å klikke på de to pilene som peker mot hverandre ved siden av tannhjulet vil du utvide bildet til stor skjerm /fylle skjermen med filmen.

Se deler av filmen?

Noen av filmene våre er lange med varierte tema. Dette gjelder eksemple opptak fra fagkonferansene våre, nytt fra forskning og spørsmål om hårpleie. Det er ikke sikkert alt er like relevant for deg. Vi har derfor lagt inn kapitler i mange av filmene, for å gjøre det lettere å se det du er interessert i.

For å finne kapitlene må du klikke deg inn på YouTube spilleren. Dette gjør du ved å ta musa helt øverst i filmens bilde. Da får du opp tittelen til filmen. Klikk på den. Du kan da se at selve tidslinjen i videoen nå er delt opp i lengre og kortere avsnitt alt ettersom hvor lang tid dette avsnittet tar i filmen.
Under filmen finner du en beskrivelse av innhold i filmen. Klikk på mer så finner du de ulike kapitlene. Slik kan du klikke deg frem og tilbake i filmen og ønske spesifikke programpost.

Så er der bare å fylle på med kunnskap i eget tempo!